הכל תלוי בטיב המילוי – טבעות אירוסין עם יהלום מטופל/משודרג

טבעת אירוסין עם יהלומי צד

דורון גוטמן MBA חבר הבורסה הישראלית ליהלומים ואבני חן

טבעות יהלומים עם יהלום מטופל, מה זה? מי זה? והאם זה כדאי לרכישה.

אם תשאלו זוג צעיר בארה"ב התשובה תהיה כמובן שכן, אבל באמריקה כמו באמריקה שם הכל בגדול ויהלום לאירוסין זה 3 קרט ומעלה אז אפשר להבין אותם שירצו להשקיע יותר בגודל ועדיין שייראה טוב אז קדימה שיזריקו לאבן קצת סיליקון מה קרה? סך הכל סיליקון עושה טוב בעוד תחומים בחיים

הבעיה היא בהערכה של טבעת יהלום מטופל כי לא כל טיפול משפר את האבן מבחינת מראה באותו היחס וכאן מדובר על הניקיון ולא על הצבע, כלומר יכול להיות יהלום שישתפר 5 דרגות ניקיון ויש יהלום שישתפר רק דרגה אחת ואת זה לא תוכלו לדעת בזמן קניית טבעת האירוסין

לכן כלל האצבע אומר שמתמחרים את היהלום לפי המראה שלה לאחר הטיפול, וצריך לצאת שהמחיר יהיה 30%-50% פחות ממחיר אותו יהלום באותה נראות ללא טיפול.

בשוק הישראלי ניתן לומר שהטרנד לא תפס הואיל וקיים חשש לגבי טבעות יהלומים מטופלים והלקוחות מעדיפים יהלומים לא מטופלים. נציין כי מכירה של יהלום מטופל בלי להודיע ללקוח בעל פה במהלך המכירה ובלי לציין זאת בתעודת ההערכה לתכשיט לצד הניקיון הינה עבירה על החוק.

הואיל ולא כולם נוהגים לפי חוק זה, לכם הלקוחות נותר רק ללמוד איך לבדוק האם יהלום הוא מטופל או לא. ראשית תדעו שיהלום מטופל מנצנץ טיפה שונה מיהלום רגיל והוא זורק צבעי קשת כחולים ירוקים אדומים וכולי, הואיל והתכונות האופטיות של המילוי הינם לא בדיוק כמו של יהלום אז האור נשבר קצת שונה ונראים צבעים שונים,  אני יודע זה לא קל לזהות וצריך גם להשתמש בלופה (זכוכית מגדלת) לכם חשוב גם איפה אתם קונים את טבעת האירוסין / טבעת יהלום.

 

ישנם טבעות יהלומים מטופלים יפייפיים וכדאיים לרכישה, מה שחשוב הוא גילוי נאות מצד המוכר לגבי הטיפול ומחיר הוגן שכן מדובר ביהלום מטופל וכך גם המוכר וגם הקונה יכולים להינות מעסקה מצויינת.

אצלנו באתר כל היהלומים לא מטופלים אולם ניתן להשיג אצלנו גם יהלומים מטופלים ולחסוך בעלויות או להגדיל את היהלום ולהישאר באותו התקציב.

אם יש לכם שאלות צרו קשר

דורון גוטמן

050-6598975

 

אולי יעניינו אתכם הקטגוריות הבאות:

Diamonds4U

Diamonds4U

דיאמונדס פור יו מנוהל על ידי חברת די.ג'י.איי.די בע"מ.
חברת די.ג'י.איי.די. בע"מ הינה יצרנית תכשיטים וותיקה אשר החלה ליצר תכשיטי יהלומים בשנת 2005 וקהל לקוחותיה מתפרש על מספר יבשות.
החברה מנוהלת על ידי מר דורון גוטמן, בעל תואר שני במנהל עסקים וחבר הבורסה הישראלית לאבני חן ויהלומים.
Diamonds4U

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Malcare WordPress Security