טבעות אירוסין – כיצד למדוד את מידת האצבע?

טבעת אירוסין זהב לבן

בתהליך קניית טבעת אירוסין עולות לא מעט שאלות, איזה טבעת היא תאהב? איזה גודל יהלום? איזה צבע? איזה ניקיון? איזה עיצוב? איזה באסה שצריך את זה בכלל! אבל שאלה לא פחות קשה היא באיזה מידה להכין את הטבעת.

בעניין זה דעתי היא – טבעת אירוסין קונים במידה סטנדרטית ועושים מידה רק לאחר הקניה. כמובן שאם קונים את הטבעת בנוכחות בת הזוג או אם יודעים את המידה בוודאות אז אין בעיה להכין מראש, אבל בכל מקרה אחר חבל לנסות לקלוע למידה. הסיכוי הוא נמוך מאוד הואיל ואפילו בהינתן המידה הנכונה של כל אצבע אז הסיכוי לקלוע הוא רבע הואיל ולא יודעים באיזו יד ובאיזו אצבע היא תרצה לענוד את טבעת האירוסין, זה עניין גם של טעם אישי וגם של התאמת טבעת האירוסין למבנה היד. יש עיצובים שמתאימים לקמיצה ויש עיצובים שמתאימים לאמה.

מה הבעיה לעשות מידה פעמיים אתם שואלים? העניין הוא שלכם זה לא טוב הואיל וכל ביצוע מידה על הטבעת כרוך בניסור הטבעת, הלחמות, תהליך של פיניש אשר מחליק את הטבעת כדי שלא ייראו סימנים אבל על הדרך הטבעת נהיית דקה יותר ומאבדת ממשקלה ולעיתים גם צורתה.

לכן אל תדאגו למידה , פשוט תציעו נישואין ובואו לאחר מכן ביחד עם טבעת האירוסין לביצוע מדידה של האצבע המיועדת , אתם תיווכחו בעצמכם שגם עם המדידים קשה להחליט איזה מידה הכי תתאים, כך תבטיחו לעצמכם טבעת אירוסין איכותית ובמידה הנכונה.

אם בכל זאת אתם רוצים לקלוע למידה או לפחות לנסות, תדעו שישנם מספר סולמות למידות של טבעות, יש אמריקאי, יש לפי קוטר, יש לפי היקף ויש לפי היקף מינוס 40 , לכו תבינו למה.

בכדי לא להתבלבל אני ממליץ למדוד טבעת קיימת שטובה לה עם קליבר מדוייק את הקוטר הפנימי של הטבעת, אבל חשוב שזה יהיה מימין לשמאל ולא מלמעלה למטה ובדיוק של עד חצאי מילימטר . אם הטבעת הקיימת היא טבעת רחבה אזי צריך לקחת בחשבון את הרוחב ולהפחית מידה אחת אם הרוחב הוא מעל 6 מ"מ .

מדידה של היקף היא לרוב לא מדוייקת וחבל לנסות עם חוט או סרט כי יש את העצם בדרך שצריך גם לעבור אותה ולכן זה לא יוצא מדוייק אף פעם.

מדידה נעימה!

לשאלות בנושא מדידת טבעות אירוסין צרו קשר

Diamonds4U

Diamonds4U

דיאמונדס פור יו מנוהל על ידי חברת די.ג'י.איי.די בע"מ.
חברת די.ג'י.איי.די. בע"מ הינה יצרנית תכשיטים וותיקה אשר החלה ליצר תכשיטי יהלומים בשנת 2005 וקהל לקוחותיה מתפרש על מספר יבשות.
החברה מנוהלת על ידי מר דורון גוטמן, בעל תואר שני במנהל עסקים וחבר הבורסה הישראלית לאבני חן ויהלומים.
Diamonds4U

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Malcare WordPress Security